„Soovisime koostööd Amazoniga alustada, kuna erilisi riske polnud. Ainuke risk on see, et kui tooted ei müü, siis on neil õigus need teatud ulatuses tagasi saata,“ rääkis Abner. Ta täiendas, et Amazon teeb tavaliselt hulgitellimuse, nemad saadavad tooted nende vahelattu ja x päeva pärast kantakse raha Radise arvele, hoolimata sellest, kas kaup on reaalselt ka müüdud.
Amazoni hankija juhend ehk leping on 75 lehekülge pikk, igal lehel on kirjas võimalikud trahvid, kui hankija eksib millegi vastu eksib – näiteks on kaup valesti pakitud, alus liiga kõrge vms. „Selline manuaal oli päris sisutihe lugemine, kus ühtegi väikest lõiku ei võinud tähelepanuta jätta, aga seni oleme kõik saadetised puhtalt läbinud,“ ütles Radise tegevjuht.
Abneri sõnul lisandub toodete hinnale kindel %, mille ulatuses Amazon reklaamib nende tooteid, kuid selle on Radis müügihinna sisse arvestanud. „Meie ise oma toodete esiletõstmiseks midagi ei tee, aga Amazonil tundub seal taga olevat suur müügitarkvara kindla loogikaga.“
Radis määrab ise hinnad, millega nad oma tooteid Amazonile müüvad, sellele lisab veebikaubamaja oma marginaali ja postikulud, „Seega oma marginaale saame ise kujundada, Amazon mingit sisseostuhinda ei dikteeri.“
Tunniajase täpsusega tuleb märkida kauba kohalejõudmine Amazoni vahelattu
Radis saadab tooted alusega Amazoni vahelattu, mida on igas riigis mitu. Abneri sõnul saab tänu sellele Amazon klientide tellimused täita lausa järgmisel päeval. „Amazoni juures võluski see, et tooted lähevad suuremate kogustega sihtriigi vahelattu ehk saatekulu ühiku kohta on väike.“ Ta lisab, et kui klient teeb Amazonist tellimuse, siis saab veebikauplus toote kohe kohaliku kulleriga välja saata.
Abner rääkis ka seda, et hankijate kogu tellimisprotsess on viidud e-keskkonda, kus saab tellimuse aktsepteerida, kuid seal tuleb ka näiteks tunniajase täpsusega broneerida Eestist sihtriiki jõudva kaubaaluse vastuvõtmine. „See on vajalik selleks, et Amazoni vahelaos mitte kaubaautode järjekorda tekitada. Tänu headele Eesti transpordifirmadele on meil õnnestunud väga täpselt prognoosida kauba kohalejõudmist.“
„Amazoni esindajad ei ole Eestis meiega kohtumas veel käinud, kuid plaan on silmast-silma kohtuda jaanuaris Kölni mööblimessil, kus Radis oma uuemate toodetega ka esindatud on,“ rääkis Abner.