• 23.03.07, 12:26
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Metalliäri keeristesse upub aastas 50-75 miljonit krooni

Eesti suurima vanametalli kokkuostja Kuusakoski kõrval Tallinnas Betooni tänaval tegutsevad väiksemad puukkonkurendid, kes toituvad suurfirma klientidest ja hoiduvad maksude maksmisest.
Nii on igal vanametalli müüjal võimalik valida, kas ajada asju ametlikumalt ehk Kuusakoskiga või vähem ametlikumalt ja tema konkurentidega, kirjutas venekeelne nädalaleht Den za Dnjom.
Kuusakoski direktor Ilmar Jõgi kommenteeris, et puukfirmade edu võti seisneb mõni kroon kilost Kuusakoskist kallima hinna pakkumises. Ometi müüakse kokku ostetud metall odavamalt sealsamas kõrval paiknevale Kuusakoskile edasi. Järelikult ei jää palju fantaseerimisruumi, mille pealt tuleb selliste ettevõtete kasum.
Lisaks on metalli müüjad sageli huvitatud kokkuostul keelatud sularahast. Kokku kannab riik Jõgi hinnangul tänu sellisele sogasele metalliärile aastas kahju 50-75 mln krooni.
Jõgi väitis, et kui keskkonnakaitseametnikud, kes jälgivad metalli vastuvõtupunktide vastavust jäätmeseadusega, suhtuksid samasuguse tähelepanu ja karmusega kui Kuusakoskisse ka nn alternatiivsetesse vastuvõtjatesse, saaks need päevapealt sulgeda.
Juba on mitu firmat sattunud ka maksu- ja tolliameti huviorbiiti. Üks sellistest firmadest kannab Den za Dnjomi andmetel nime Krinmet Grupp. Viimasega on omakorda seotud paljud väikeettevõtted, näiteks Hiiumaal tegutsenud Raua Robert. Krinmeti juhatuse liige Aleksei Sustov kommenteeris Den za Dnjomile maksuametnike huvi sõnadega, et elus juhtub kõike ja et ettevõte ei kavatse oma tegevust lõpetada.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 12.12.24, 10:12
DSV müügijuht: meie kolm tugisammast on meie meeskond, meie IT ja meie kliendid
Rahvusvaheline logistikaettevõte DSV aitab Eesti tootjate ja kaupmeeste kaupu liigutada üle maailma nii mööda merd, maanteed kui ka õhus. DSV Estonia AS müügidirektor Peeter Luht nendib, et novembri lõppemisega saab mööda aasta kõige kiirem aeg, sest vastupidiselt eraisikutele on ettevõtjad oma suuremad saadetised enne jõulukuud aegsasti teele pannud.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kaubandus esilehele