Riigikontrolli hinnangul on ravimiturul ebapiisav konkurents, ravimid on kallimad ja patsiendi omaosalus suurem kui mitmes teises Euroopa riigis.
Mida oleks võimalik teha selleks, et ravimid oleks odavamad?
VIKTOR VASSILJEV, riigikogu liige, Keskerakond:
"Valitsus kontrollib seda valdkonda piisavalt, toetab maaletoojaid ja hulgimüüjaid. Peaks laskma turule odavamaid ravimeid teistest maadest. Eesti elanikud ei ole nii rikkad, et nad saaksid endale osta ainult kvaliteetseid ja kalleid ravimeid".
LIILIAN RUUBEN, Eesti Farmatseutide Liidu juhataja:
"Seadusega on paigas, kui suure juurdehindluse saavad ravimimüüjad panna. Apteegid ei saa panna sellist hinda, nagu neile pähe tuleb. Ainuke asi, mida seadus ei reguleeri, on toidulisandid".
REIN AIDMA, riigikogu liige, Reformierakond:
"Kontrolli peaks tõhustama. Ma arvan, et siin on piisavalt probleeme. Samas on küsimuse all, kas saaks käsimüügiravimeid müüa poodides jne".
MARET MARIPUU, riigikogu liige, Reformierakond:
"Viimastel aastatel on valitsus teinud palju selleks, et ravimid oleksid odavad ja kättesaadavad. Alates 1. oktoobrist ei kehti maksimaalne piirmäär ravimitele, millel on 50% allahindlus. Nende puhul väheneb omaosalus umbes 22%".
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Õiguskantsler Indrek Teder ütleb, et ravimiseaduses sätestatud apteekide asutamispiirang on vastuolus põhiseadusega ning esitas riigikogule ettepaneku ravimiseaduse muutmiseks.
Rahvusvaheline logistikaettevõte DSV aitab Eesti tootjate ja kaupmeeste kaupu liigutada üle maailma nii mööda merd, maanteed kui ka õhus. DSV Estonia AS müügidirektor Peeter Luht nendib, et novembri lõppemisega saab mööda aasta kõige kiirem aeg, sest vastupidiselt eraisikutele on ettevõtjad oma suuremad saadetised enne jõulukuud aegsasti teele pannud.