• 16.05.13, 14:42
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

CV Keskus: palk sõltub töötajast

CV Keskuse värskest küsitlusest selgus, et vaid kolmandik Eesti ettevõtetest avaldab enamasti tööpakkumises ka palganumbri, sageli jääb konkreetne number tööpakkumises avaldamata põhjendusel, et lõplik palk sõltub suuresti konkreetsest töötajast.
„Viimasel ajal on sagenenud etteheited, et miks ikkagi ei ole tööpakkumiste juures konkreetseid palganumbreid,“ ütles CV Keskuse tegevjuht Paavo Heil. Olukorra selgitamiseks viis CV Keskus oma kasutajate seas läbi küsitluse.
Küsitlusest selgus, et vaid 30% vastajatest avaldavad oma tööpakkumistes enamikel juhtudel ka palganumbreid. „Palganumbri avaldamine sõltub aga suuresti pakutavast ametikohast – näiteks spetsialistide ja juhtide tööpakkumiste puhul on palgapakkumine enamasti peidetud, kuna kõik sõltub inimese oskustest, töökogemusest ja isikuomadustest ning palk lepitakse kokku hilisematel läbirääkimistel,“ selgitas Paavo Heil.
„Tervelt 68% küsitletud ettevõtetest märkiski, et ei avalda tööpakkumise juures konkreetsest palganumbrit seepärast, et lõplik palk koos ülejäänud motivatsioonipaketi mahukusega sõltub väga paljuski konkreetsest töötajast.“
Pakutava palgataseme peitmisel on ka teisi põhjuseid. „Näiteks 31% küsitletud ettevõtetest tõi pakutava palga saladusse jätmise üheks põhjenduseks, et ei soovi pakutavat palgataset konkurentidele näidata,“ lisas Paavo Heil. „26% küsitletud firmadest ei soovi aga, et ettevõtte praegused töötajad uute töötajate palku teaks.“
Lisaks märkis 18% firmadest, et ei too tööpakkumises palka välja seetõttu, et palk ei ole nende arvates teatud töökohtade puhul kandidaatides huvi äratamiseks oluline argument. „Mulle üllatuseks märgiti mitmelgi juhul palganumbri varjamise põhjenduseks, et paljud ettevõtted ei teagi, millist palka potentsiaalsele töötajale pakkuda, et lõplik palk kujuneb alles kandidaatide palgasoovide põhjal!“ imestas Paavo Heil.
Tööpakkumises pakutava palga avalikustanud ettevõtted põhjendasid oma teguviisi peamiselt asjaoluga, et palganumbri avaldamine säästab nii tööotsijate kui ka -pakkujate aega. „Nii on selge, et töökohale kandideerivad tõesti vaid need, kellele konkreetne tööpakkumine huvi pakub ja kes pakutava palgaga rahul on,“ täpsustas CV Keskuse turundusjuht Laura Tammeorg.
Küsimusele, kas ettevõtted oleks nõus avaldama tööpakkumises palganumbrit, kui ka töösoovijal oleks oma CV sisestamisel soovitava palganumbri sisestamine kohustuslik, vastas jaatavalt tervelt 30% ettevõtetest, kes muidu tööpakkumistel palganumbrit ei avalda, 24% firmadest oleks nõus seda tegema aga vaid lihttööde puhul. „Koguni 70% ettevõtetest oleks aga nõus igas tööpakkumises avaldama vähemalt palgavahemiku,“ ütles Laura Tammeorg. „Tulemus oli üllatav, sest võimalus sisestada palgavahemik tööpakkumise lisamisel on CV Keskuse tööportaalis olemas, kuid seda võimalust kasutatakse vähe.“
CV Keskuse küsitluses osales 259 Eesti ettevõtet. Vastajatest 56% olid ettevõtete juhid või omanikud, 24% personalijuhid või -spetsialistid.
 
 

Seotud lood

Uudised
  • 16.05.13, 16:55
Ostujuhi ja tegevjuhi palgavahe võib olla minimaalne
CV keskuse palgapäringu tulemuste kohaselt võib olla ostujuhi kõrgem brutotasu 2700 eurot ning tegevjuhi oma 3000 eurot.
  • ST
Sisuturundus
  • 12.12.24, 10:12
DSV müügijuht: meie kolm tugisammast on meie meeskond, meie IT ja meie kliendid
Rahvusvaheline logistikaettevõte DSV aitab Eesti tootjate ja kaupmeeste kaupu liigutada üle maailma nii mööda merd, maanteed kui ka õhus. DSV Estonia AS müügidirektor Peeter Luht nendib, et novembri lõppemisega saab mööda aasta kõige kiirem aeg, sest vastupidiselt eraisikutele on ettevõtjad oma suuremad saadetised enne jõulukuud aegsasti teele pannud.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kaubandus esilehele