• 22.05.13, 20:46
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tubakatoodete teekonna tuvastamiseks loodi jälgimisühing

Suured tubakatootjad lõid jälgimisühingu, mis aitab võidelda salakaubaveo ja kauba võltsimise ning maksudest kõrvalehoidumisega.
Digitaalkodeerimis- ja jälgimisühing kasutab rakendust Codentify, mis annab mobiili kaudu ligipääsu kogu tarneahelat puudutavale teabele, mida valitsustel on vaja selleks, et kaitsta maksutulu, tuvastada saadetiste seaduslikkust ning vastata rahvusvaheliste määruste nõuetele, sh maailma terviseorganisatsiooni WHO protokollile ebaseadusliku tubakaäri likvideerimise kohta.
Rakendus aitab hõlpsalt ehtsaid ja legaalselt imporditud tooteid võltsitutest ning salaja riiki toodutest eristada ja on eelkõige abiks maksu- ja tolliametnikele.
"Praegused seaduslikult toimivad tarneahelad laiuvad üle kogu maailma, on väga keerukad ja hõlmavad paljusid osapooli. Kui arvestame ka salakaubaveoga tegelevate kurjategijate nutikusega, peavad ametivõimud tarneahelate turvamiseks tehnoloogia viimast sõna kasutama. Vastasel juhul ei ole võimalik salakaubanduse üha kasvavat probleemi ohjata," ütles digitaalkodeerimis- ja jälgimisühingu esindaja Pat Heneghan.
Digital Coding & Tracking Association (DCTA) edendab tehnilisi standardeid ja digilahendusi, mis on mõeldud aktsiisiga maksustatavate esmatarbekaupade, nagu tubaka ja alkoholi, tarneahelate turvamiseks. Ühingu eesmärk on pakkuda ebaseadusliku kaubanduse tõkestamiseks toimivaid abivahendeid kõigile olulistele rühmadele alates rahandusministritest ja tolliametnikest kaupmeeste ja tarbijateni. 
Sõltumatute uuringute andmeil on 12% üleilmsest sigaretiturust ebaseaduslik. See teeb aastas umbes 660 miljardit sigaretti, millelt kaotatud maksutulu tähendab, et valitsustel jääb igal aastal saamata enam kui 40 miljardit dollarit.
Ka ebaseaduslik alkoholiäri on laialt levinud – WHO hinnangul on umbes 30% kogu maailmas tarbitavast alkoholist ebaseaduslikult toodetud või "registreerimata".

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 12.12.24, 12:04
Selveri Köök annab nõu: mida panna jõululauale!
Selveri müügid kinnitavad, et jõulude ajal eelistatakse traditsioonilisi maitseid, kuid alati on ruumi innovatsioonile. Seetõttu tuleb Selveri Köök igal aastal välja uute ja eriliste jõulutoodetega. Kulinaaria tegevdirektor Merje Kips räägib lähemalt.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kaubandus esilehele