Eesti Panga hinnangul sooritavad Eesti elanikud igakuiselt enam kui 100 miljoni euro väärtuses e-oste, selle aasta mais e-osteldi ligi 114 miljoni euro eest. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kasvas e-ostlemise maht kolmandiku ehk 32 protsenti.
Eesti e-kaubanduse Liidu tegevjuht Tõnu Väät avaldab tulemuste üle hea meelt ja tõdeb, et arvestades kogu e-ostlemise käivet, sh nii kodumaiseid kui ka piiriüleseid oste, moodustab see kokku pea viiendiku kogu jaekaubanduse mahust. „Statistikaameti andmetel oli jaekaubanduse maht mais 646 miljonit eurot, e-oste tehti aga 114 miljonit euro väärtuses, seega 18-19 protsenti,“ rõõmustab Väät e-kaubanduse osakaalu kasvu üle.
Eesti Panga kinnitusel tehakse e-oste peaaegu võrdselt nii kohalikest kui ka välismaistest e-poodidest. Võrreldes aastataguste tulemustega on aga kiiremini, 39 protsenti, kasvanud just Eesti e-poodidest tehtud ostud.
Vääti sõnul näitab tugev kasv Eesti tegijate konkurentsivõimet välismaiste e-poodide kõrval. „Eesti e-poed, kokku on neid meie hinnangul 4500-5000 aktiivselt tegutsevat, panustavad järjekindlalt ostukogemuse, parema kaubavaliku ja tarnetingimuste parendamisse, et e-ostlemine oleks võimalikult mugav ja kiire,“ selgitas Väät. „Just kiire kaupade kohale toimetamine, mõistlikud tagastustingimused ning turvalisus on põhjused, miks aina enam inimesi eelistab ja ka rohkem usaldab välismaiste asemel kohalikke e-poode,“ lisas ta.
Eesti Panga äsja avaldatud e-ostlemise statistika näitab, et 2019. aasta 5 kuu kokkuvõttes kasvasid e-ostud eelmise aastaga võrreldes 28 protsenti, Eestist tehtud ostude käive kasvas 37 protsenti, välismaalt tehtud ostud suurenesid 21 protsendi võrra. Eestist ostlemisel kasutatakse sagedamini pangalingiga maksmise võimalust, maikuus tehtud ostudest moodustasid 76 protsenti pangalingi kaudu tehtud tehingud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Rahvusvaheline logistikaettevõte DSV aitab Eesti tootjate ja kaupmeeste kaupu liigutada üle maailma nii mööda merd, maanteed kui ka õhus. DSV Estonia AS müügidirektor Peeter Luht nendib, et novembri lõppemisega saab mööda aasta kõige kiirem aeg, sest vastupidiselt eraisikutele on ettevõtjad oma suuremad saadetised enne jõulukuud aegsasti teele pannud.