Kalevi ja Põltsamaa tehast omav toidutööstusettevõte Orkla Eesti vahetab oma meeskonna kasutuses oleva 65 sõidukiga autopargi täielikult keskkonnasõbralike Toyota hübriidide vastu.
Orkla Eesti tehased paiknevad Harju- ja Jõgevamaal, ettevõtte müügipersonal aga üle Eesti, mistõttu tuleb vajalike töösõitude tegemiseks läbida igakuiselt kokku kümneid tuhandeid kilomeetreid. Orkla Eesti juhatuse esimehe Kaido Kaare hinnagul on oluline, et ettevõte säästaks seejuures võimalikult palju keskkonda ning tagaks samas töötajatele turvalise ja mugava sõidu.
“Kuna meie töötajad koguvad hulganisti sõidukilomeetreid, tahtsime leida sellise lahenduse, mis peab võrdselt silmas nii keskkonna kui ka meie inimeste heaolu. Sobivaimaks osutusid Toyota hübriidmudelid,” selgitas Kaare, kelle sõnul järgib ettevõte kõigis oma tegevustes järjest enam vastutustundlikke väärtuseid ja kestlikku ärimudelit.
Orkla Eestile 65 uut Toyota Corollat üle andnud Amserv Auto juhatuse esimees ja Toyota brändijuht Margus Nõmmik tõi esile, et seekord oli tegemist mõnevõrra teistmoodi sündmusega, sest erinevalt tavapärasest pidulikust lindilõikamisest toimiti autode üleandmisel vastavalt eriolukorra nõuetele ning uute sõidukite võtmed anti üle hoopis spetsiaalsetest kontaktivabadest võtmekappidest.
“Meie äri jätkub ja autod leiavad jätkuvalt uued omanikud, kuid oleme kehtestanud autode üleandmisel ja klientidega suhtlemisel uued ohutuspõhimõtted, et kohaneda uue olukorraga. Seetõttu oleme võtnud kasutusele kaitse- ja desinfitseerimisvahendid, korraldanud füüsiliselt ümber klienditeenindusala, et viia füüsiline kontakt miinimumini, ja investeerinud uutesse kontaktivabadesse lahendustesse autode üleandmisel omanikele nii müügi kui järelteeninduse poolel,” kirjeldas Nõmmik.
Kalevi kommivabriku töötajad on sõitnud Toyotadega juba aastast 2014. Varasemalt Toyota Aurist ja C-HR hübriide kasutanud meeskonnaliikmed said nüüd oma käsutusse uued Toyota Corollad, mille puhul on keskkonnasäästlikkuse kõrval väga oluline ka turvalisus. Nimelt on Corollad varustatud parima Toyota turvalisuse tehnoloogiaga, mille standardvarustuses on avariiennetussüsteem (auto iseseisev peatamisvõime), adaptiivne püsikiirusehoidja ning raja jälgimissüsteem, ennetamaks juhi kõrvalekaldumist teelt. Need tehnilised abivahendid on eriti olulised juhtidele, kes suure osa päevast rooli taga veedavad.
Seotud lood
Rahvusvaheline logistikaettevõte DSV aitab Eesti tootjate ja kaupmeeste kaupu liigutada üle maailma nii mööda merd, maanteed kui ka õhus. DSV Estonia AS müügidirektor Peeter Luht nendib, et novembri lõppemisega saab mööda aasta kõige kiirem aeg, sest vastupidiselt eraisikutele on ettevõtjad oma suuremad saadetised enne jõulukuud aegsasti teele pannud.