Eesti Kaupmeesteliidu tegevdirektor Marika Merilai ütles täna kaubandus.ee online-intervjuus, et kaupmeeste liit tegeleb poodnikele peavalu valmistavate liialt kõrgete kaardimaksete tasudega.
Lugeja küsis Merilailt: Kas kaupmeeste liit aitab tegeleda sellega, et pankade dikteeritud kaardimeksete tasud oleksid väiksemad? See on poodnike röövimine, mida pangad praegu teevad?
Merilai vastas: Jah, tõepoolest Kaupmeeste Liit tegeleb kaardimaksete tasumäärade küsimusega. Liit on pöördunud nii Konkurentsiameti kui ka pankade poole. Võrreldes varasemate perioodidega on kaardimakse tasumäärad oluliselt vähenenud, sest ka pankadevahelised kahepoolsed teenustasud on vähenenud. Võrreldes mitmete riikidega on liidu arvates kaupmeeste tasumäärade alandamiseks veel ruumi. Kaardimaksetehingute kulud on ekspertide arvamusele toetudes suuremad kui sularaha käitlemisega seotud kulud teatud summa kohta. Kuna aastatega on olulisel määral suurenenud kaardimaksete osakaal jaemüügitehingutes, peaksid teenustasude kujunemise põhimõtted olema arusaadavamad. Täna on Eestis kehtivad teenustasud, mille määr on %-des kauba/teenuse lõppsummast, kusjuures kulud kaardimaksetele ei suurene ostusumma suurenemisel. Lähtudes eeltoodust oleks otstarbekam, et kaardimaksete teenustasud on tehingupõhised või siis kombineeritud kujul. Teema on jätkuvalt päevakorras.
Täispikka intervjuud Merilaiga saab lugeda
SIINSeotud lood
Euroopa Kohus peab põhjendatuks konkurentsi piirava iseloomuga kaarditasu keelustamist. Euroopa Komisjoni arvutused näitavad, et kaarditehingud lähevad EL-i kaupmeestele aastas maksma 25 miljardit eurot.
Majandusminister Juhan Parts julgustas kaupmehi vaatama tulevikku ja jätkama sotsiaalset missiooni maakondades.
Vändras tegutseva Nugise Kaubanduse OÜ juht Rein Nugis ütles, et kaardimaksetasudes oleks langemisruumi veel palju, kuna need on väikekaupmeestele väga valusad.
Ostlemise ja ostukogemuse tulevik pakub palju põnevust, jagab kodumaise tarkvaraarendusettevõtte Datanor tegevjuht Indrek Ott ja kirjeldab, milleks valmis olla.