• 21.08.12, 10:40
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Pangakaart liigub mobiiltelefoni

Eesti juhtivad pangad ja tehnoloogiaettevõtted alustasid pilootprojekti, et katsetada uudset makselahendust, kus pangakaardil olevad kiibi funktsioonid on tõstetud mobiiltelefoni SIM-kaardi kiibile.
Projekti tulemusena võib pangaklient tulevikus sooritada igapäevaseid kaardimakseid tavapärase plastikust pangakaardi asemel hoopis mobiiltelefoni vahendusel.
Pilootprojekt on jätkuks kümme kuud kestnud rakendusuuringule, otsimaks viise, kuidas võtta Eestis kasutusele tehnoloogiamaailmas laineid lööv NFC-tehnoloogia. NFC (Near Field Communication) on tehnoloogia, mis võimaldab spetsiaalse kiibi abil raadiosageduslikus lähiväljas toimivaid kontaktivabasid autentimis- ja makselahendusi.
Rakendusuuringu tulemuste testimiseks otsustasid osapooled läbi viia kontaktivabal NFC-tehnoloogial põhineva teenuse „Pangakaart mobiiltelefonis“ pilootprojekti. NFC-tehnoloogiat kasutav pangakaart mobiilis erineb olemasolevatest pangakaartidest selle poolest, et selle kandjaks on plastikkaardi asemel mobiiltelefoni SIM-kaart.
“Uuring saavutas oma eesmärgid - lepiti kokku nn Eesti NFC arhitektuuris, mis sobib kõikidele uuringus osalenud osapoolte eesmärkidele ja nõuetele,” ütles EMT tehnoloogiadirektor Tiit Tammiste. “Lisaks kirjeldati virtuaalse pangakaardi loomise ja mobiiltelefoni emiteerimise olulisemad protsessid ning analüüsiti laiapõhjalise kontaktivaba piletitoote rakendamise võimalusi ühistranspordis.”
 Eestis läbi viidud NFC-rakendusuuring tekitas ka rahvusvahelist kõlapinda, mainiti ära valdkonna ala tipp-portaalides ning NFC arenguid koordineerivates töörühmades. “Võime uhkusega öelda, et Eesti NFC-projekt arvestab maailma viimaseid suundi NFC tehnoloogiate rakenduste arendamise osas,” ütles Oliver Väärtnõu, ELIKO Tehnoloogia Arenduskeskuse juht. “Projekti tulemusena omandasime kogemusi ja parimaid praktikaid laialt partnerite ringilt, kaasa arvatud MasterCard, Gemalto, Oberthur Technologies, GSM Assotsiatsioon ja teistelt tipptegijatelt.” Rakendusuuringu käigus loodud dokumentatsioon on avalikult kättesaadav ELIKO Tehnoloogia Arenduskeskuse koduleheküljel. Rakendusuuringule järgneva pilootprojekti eesmärk on testida kontaktivaba virtuaalse pangakaardi loomist mobiiltelefonis, pangakaarte sisaldava mobiilse rahakoti turvanõudeid ja kasutajaliidest ning virtuaalse pangakaardiga teostatud maksete edastamist täna kasutusel oleva infrastruktuuri vahendusel. Pilootprojekt peab andma vastused ka peamistele organisatsioonilistele küsimustele, kuidas kaasata uue teenuse „Pangakaart mobiiltelefonis“ kasutajateks kaupmehed, et tagada lõppklientidele laiapõhjaline kvaliteetne teenus ja kompetentne klienditeenindus. Pilootprojekt viiakse läbi piiratud kasutajatega 2013. aasta jaanuaris ning selle käigus tehakse otsused kommertsteenuse avamiseks lõpptarbijatele.
Pilootprojekti viivad läbi Danske Bank A/S Eesti filiaal (Sampo Pank), OÜ ELIKO Tehnoloogia Arenduskeskus, AS EMT, Nordea Bank Plc Eesti filiaal, AS SEB Pank ja Swedbank AS. Pilootprojekti strateegiliseks partneriks pangakaardi nõuetele vastava turvalise SIM-kaardi tarnijaks on valitud ülemaailmne mobiilside- ja pangakaartide tootja Oberthur Technologies.
 

Seotud lood

Uudised
  • 20.04.16, 14:46
Eesti idufirma lansseeris NFC maksevõimalusega mobiilse rahakoti
Täna lansseeris Eesti idufirma Paytailor uue põlvkonna mobiilse rahakoti, mis võimaldab makseid teostada kasutades NFC tehnoloogiat maksete aktiveerimiseks. Mobiilse rahakoti näol on tegemist nutitelefoni rakendusega, mis on tasuta kättesaadav kõikidele Android nutitelefonide kasutajatele ning loetud päevade jooksul ka iPhone’i kasutajatele.
  • ST
Sisuturundus
  • 12.12.24, 10:12
DSV müügijuht: meie kolm tugisammast on meie meeskond, meie IT ja meie kliendid
Rahvusvaheline logistikaettevõte DSV aitab Eesti tootjate ja kaupmeeste kaupu liigutada üle maailma nii mööda merd, maanteed kui ka õhus. DSV Estonia AS müügidirektor Peeter Luht nendib, et novembri lõppemisega saab mööda aasta kõige kiirem aeg, sest vastupidiselt eraisikutele on ettevõtjad oma suuremad saadetised enne jõulukuud aegsasti teele pannud.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kaubandus esilehele