• 24.10.12, 14:55
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

SEB: ostlemine välismaal suurenes oluliselt

Tarbijad teevad üha rohkem sisseoste välismaal – statistika näitab jätkuvalt maksekaarditehingute arvu ja väärtuse kasvu välismaal, sh internetis.
SEB Balti leibkondade majandusanalüüsi põhjal on sellel aastal kasvanud enam just leedulaste kaardimaksed välismaal, mis on kasvanud 44 protsenti võrreldes aastataguse ajaga. Lätis ja Eestis väljastatud maksekaartidega välisriikides tehtud tehingute arv on sellel aastal kasvanud vastavalt 19,8 ja 11 protsenti. 
 2012. aasta esimeses pooles ulatus Lätis väljastatud maksekaartidega välismaal tehtud ostude käive 375,6 miljoni euroni (kasv 28 protsenti), samas, kui eestlased kulutasid välisriikides 261,3 miljonit eurot (kasv 20 protsenti), leedukate vastav summa oli 243,3 miljonit eurot (kasv 25 protsenti). "Välisriikides ostlemise järjest suurenev tendents on tingitud nii suurenenud reisimisest kui ka internetipoodide populaarsuse kasvust. Internet ja maksekaardid on loonud uue võimaluse välisriikidest ostmiseks nendele inimestele, kes ei reisi. Samas kasutavad Läti kaardivaldajad kaarte sagedamini suurte ostude jaoks välisriikidest, ületades selles nii leedulasi kui eestlasi. Lätis on ostu summa keskmine väärtus 69 protsenti kõrgem kui Leedus ja ligi kaks korda kõrgem kui Eestis," ütles SEB Läti sotsiaalmajanduse ekspert Edmund Rudzitis."Eesti kaupmees peab silmas pidama, et tema konkurendiks ei ole enam ainult läheduses asuv teine pood või ostukeskus, vaid samu kaupu pakkuvad kaupmehed üle maailma, kusjuures ostu sooritamiseks pole kliendil vaja isegi kodust lahkuda," ütles SEB Eesti eraisikute suuna arendusjuht Triin Messimas.Täismahus Balti leibkondade majandusanalüüsi saate inglise keeles lugeda SIIN

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.11.24, 17:24
Pilvepõhiseid ärijuhtimissüsteemid on paindlikud ja kulusäästlikud
Ärijuhtimissüsteemid (ERP, ettevõtte ressursside planeerimine) on viimastel aastatel oluliselt muutunud. Muutuste peamine suund on see, et ettevõtete individuaalselt kohandatud süsteemid asendatakse üha enam pilvepõhiste ERP-lahendustega.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kaubandus esilehele