• 10.09.14, 15:41
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kauba kindlustamata jätmine võib halvata ettevõtte töö

Kauba kindlustamata jätmine halvaks õnnetuse korral paljude kaubandusettevõtete tegevuse või tooks kaasa isegi pankrotte, näitavad ERGO kahjukäsitluse andmed.
ERGO kahjukäsitluse osakonna juhataja Caterina Lepvaltsi sõnul näitab Tartu maantee büroohoone ulatuslik põleng ilmekalt seda, et Eesti ettevõtjad ei taju alati kõiki ärikriitilisi riske. “Enamik ettevõtteid on kindlustanud oma hooned, rajatised ja seadmed, kuid kogu äritegevuse võib halvata hoopis muu,” rääkis ta. “Jae- ja hulgikaubanduses ning logistikas võib senisaavutatule kriipsu peale tõmmata kogu laoseisu hävinemine, lisaks valmistoodangu sundkorras mahakandmisele on igale tehasele ülikriitiline ka toorainevarude kahjustumine.”
Olenevalt kauba, valmistoodangu või toorme liigist saab neid kindlustada tule, torustiku lekke, murdvarguse, tormi, vandalismi, üleujutuse ja koguriski vastu, kuid kaubanduses on kõige tõenäolisemad õnnetused tulekahju, veeavarii ja murdvargus. “Kui Tartu maantee ärimaja kahjutuli ja kustutusvesi hävitas 100 000 euro väärtuses ühe ettevõtte kangaid, siis selle riski kindlustusseltsi kanda andmine oleks aastas maksnud mõnisada eurot,” näitlikustas Lepvalts. “Näiteks Mustika keskuses olid mitmed rentnikud lisaks inventarile ja seadmetele kindlustanud ka kauba ning nii jäid sadadesse tuhandetesse eurodesse ulatunud kahjud kindlustusseltsi kanda. Sellise kahju oma kuludesse kirjutamine halvab rohkemal või vähemal määral iga kaubandusettevõtte töö või toob väiksema ettevõtmise korral kaasa isegi tegevuse lõpetamise.”
Kindlustusmakse suurus kauba kindlustamisel sõltub peamiselt valitud kindlustuskaitsest, omavastutuse suurusest, hoone tulepüsivusklassist ning vara kaitsmiseks rakendatavatest turvameetmetest nagu automaatne tulekahjusignalisatsioon, elektrooniline või mehitatud valve jne. “Omavastutuse summa määramisel tuleks lähtuda ettevõtte riskitaluvusest ehk siis kahjude piirmäärast, mida kindlustusvõtja on valmis ise kandma, ilma et see halvaks ettevõtte majandustegevust,” ütles Lepvalts. 
Lisaks põhikindlustusele on võimalik lepingusse lisada vastutuskindlustus, mille korral kindlustusselts hüvitab kolmandatele isikutele tekitatud kahju, nii et kui näiteks ettevõttes torustik lõhkeb ja alumise rentniku vara saab sellega rikutud, siis naaberettevõttele hüvitab kahju kindlustusselts.

Seotud lood

Uudised
  • 22.08.14, 14:36
Kangadžungli omanik: olnuks ehk lihtsam, kui kõik olekski ära põlenud
Lao ja poe põlenguga ligi pool miljonit eurot kahju kandnud Kangadžungli tiim on optimistlik – täna avatakse taas uksed ning jätkatakse kergemat kahju saanud kauba päästmist, kirjutab Õhtuleht.
Uudised
  • 05.03.09, 16:51
If registreeris Mustika keskuses viis põlengukahju
Täna kella 16ks oli If registreerinud viis Mustika ostukeskuses toimunud tulekahjuga seotud kahjuteadet, kuid kahjuavaldusi tuleb veel, teatas If Eesti Kindlustus.
Uudised
  • 06.03.09, 08:09
Öösel kustutati Mustika keskust taas
Tuletõrjujad käisid ööl vastu tänast taassüttinud tulekoldeid kustutamas eile varahommikul põlema läinud Mustika keskuses.
Uudised
  • 07.03.09, 08:40
Mustika keskusele sai saatuslikuks rikkis kustutussüsteem
Tallinna Mustika keskuse automaatne kustutus shy;süsteem ei hakanud korralikult tööle, mistõttu saigi neljapäeva varahommikul tuli hiigelhoones ulatuslikke kahjustusi tekitada, kirjutas Postimees.
  • ST
Sisuturundus
  • 02.01.25, 15:15
LHV: e-poe müügikanali tähtsust ei saa enam eirata
Kaubanduse mahud näitasid oktoobris juba kerget tõusu ja mõõnaaeg on ületatud, leiab LHV panga kaupmeeste makselahenduste juht Indrek Kaljumäe. Seda enam tuleb tema sõnul tähelepanu pöörata e-makselahenduste võimekusele.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kaubandus esilehele