Kaubandus.ee uuris Kaubamaja tegevjuhilt Erkki Lauguselt, et kuidas on tal planeeritud töönädal, kui paljudel koosolekutel tuleb osaleda ja kui pikaks võivad tööpäevad venida.
- Kaubamaja tegevjuht Erkki Laugus Foto: Meeli Küttim
Laugusel on nädalas keskmiselt 10-15 koosolekut, mis võib aasta lõikes olla väga erinev. „Kahtlemata on sügis siin kõige intensiivsem aeg,“ kinnitas ta. Iganädalaste koosolekute arvu püüavad nad Kaubamajas hoida võimalikult madalal, sest sellised asjad peavad olema pigem vajaduspõhised. Ettevalmistus koosolekuteks toimub Laugusel tavaliselt hommikul, kui pea on kõige värskem.
Konkreetseid ajaplaneerimise põhimõtteid ja otseseid piiranguid ei ole ta endale seadnud, kuid tuleb piisavalt aega planeerida ka muudele tööülesannetele. „Planeerimiseks kasutan põhiliselt Outlooki, mida jooksvalt ise täidan,“ ütles Laugus.
„Juhi tööpäeva on raske selliseid reegleid luua, et mis kell tööpäev algab ja lõppeb, eriti kaubanduses.“ Laugus lisas, et kui kohustused nõuavad, siis tuleb olla valmis alustama päeva üsna vara.“ Samas sulgeme müügimajad alles 9-10 ja aegajalt tuleb ka sellisel ajal kohal olla.“
Lisaks füüsilistele koosolekutele kasutab Kaubamaja ka palju videokoosolekuid. „Tartu ja Tallinna müügimajade vahel on see suurepärane võimalus tööaja optimeerimiseks. Ühe koosoleku pärast ei pea keegi päeva raiskama reisimiseks.“ Lauguse sõnul on koosolekutele mõtet kutsuda need inimesed, kes käsitlevate teemade osas lisaväärtust suudavad anda või siis vajavad otseselt seal jagatavat infot. „Oluline on olla tööaja kasutamisel ratsionaalne.“
Seotud lood
Kaubanduse mahud näitasid oktoobris juba kerget tõusu ja mõõnaaeg on ületatud, leiab LHV panga kaupmeeste makselahenduste juht Indrek Kaljumäe. Seda enam tuleb tema sõnul tähelepanu pöörata e-makselahenduste võimekusele.