• 12.04.18, 13:34
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Piiril müüdi üle kahe korra rohkem alkoholi, kui aasta tagasi

Alkoholitootjate ja maaletoojate müüginumbrid näitavad, et 2018. aasta esimese kolme kuuga müüdi üle kahe korra rohkem alkoholi kui möödunud aastal samal ajal.
Piiril müüdi üle kahe korra rohkem alkoholi, kui aasta tagasi
  • Foto: Andras Kralla
Kui eelmise aasta esimeses kvartalis müüdi Läti piiril ligi 2,8 miljonit liitrit alkohoolseid jooke, siis tänavu on see number juba ligi 6,6 miljonit liitrit ehk kasv on olnud rohkem kui kahekordne.Toiduliit kogus kokku alkoholitootjate ja -maaletoojate 2018. aasta esimese kvartali müügitulemused ning nendest nähtub, et kui 2017. esimeses kvartalis müüdi Läti piiril õlut 1,9 miljonit liitrit, siis 2018. aasta esimeses kvartalis kasvasid müüdud kogused 4,5 miljonile liitrile. Kange alkoholi müük on kasvanud 490 000 liitrilt 600 000 liitrile.
Toiduliidu juhataja Sirje Potisepa sõnul jätkab alkoholi piirikaubandus hoogsat kasvu, mistõttu tuleb alkoholiaktsiise langetada. „Vältimaks maksutulude täiendavat olulist vähenemist, tervisekahjude süvenemist ning eksportivate sektorite konkurentsivõime halvendamist, kutsume valitsust üles mitte ainult loobuma edasistest planeeritud aktsiisitõusudest, vaid langetama aktsiisimäärad konkurentsivõimelisele tasemele, et kaoks piirikaubandus Lätiga ning taastuks põhjapiiri eksport,“ ütles Potisepp.Piirikaubanduse kasvul on suur negatiivne mõju ka aktsiislaekumisele. Rahandusministeeriumi prognoosi järgi ootab riik 2018. aastal alkoholi müügilt 333 miljonit eurot maksutulu. 2019. aastal on kehtiva riigieelarve strateegia kohaselt planeeritud laekuma 353,7 miljonit eurot alkoholiaktsiise.Reaalsetele müüginumbritele tuginevad alkoholitootjad ja maaletoojad prognoosivad 2018. aastaks ligikaudu 223 miljonit eurot ning 2019. aastaks ligi 212 miljonit eurot alkoholi aktsiisitulu.Seega jääb tootjate ja maaletoojate hinnangul riigieelarvesse laekumata 2018. aastal 110 miljonit ning 2019. aastal 141 miljonit eurot. Prognoosid ei sisalda võimalike etteostude mõjusid.

Seotud lood

Uudised
  • 28.05.18, 08:55
Soome uued seadused suurendasid alkoholimüüki
Soomes kasvas absoluutalkoholi müük tänavu esimeses kvartalis aastatagusega võrreldes 0,7 protsenti.
Blogid
  • 08.02.18, 14:15
Riigi alkopoliitika soosib salaviina
Aktsiisisõltuvuses riik peaks senisest enam pingutama, et ohjeldada illegaalset alkoholikaubandust, kirjutab Eesti Alkoholitootjate ja Maaletoojate Liidu juht Triin Kutberg.
Uudised
  • 13.02.18, 12:54
Maris Lauri: alkoholi aktsiismäärad tuleb taastada eelmise aasta tasemele
Eesti Reformierakonna fraktsioon esitas täna Riigikogule alkoholi aktsiisi alandamise eelnõu. Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe Maris Lauri sõnul on eelnõu eesmärk alandada käesolevaks aastaks lahja alkoholi aktsiisimäärasid 2017. aasta veebruarikuu tasemele, et vähegi leevendada liiga suure aktsiisihüppega tekitatud kahju.
Uudised
  • 19.04.18, 11:41
Uuring: Alkoholi tarbimine väheneb
77% Eesti inimestest ei ole valmis odavama alkoholi järele reisima mitte ühtegi vahemaad, selgub sotsiaalministeeriumi tellitud Turu-uuringute AS küsitlusuuringust alkoholi tarbimise ja piiriülese ostmise kohta.
  • ST
Sisuturundus
  • 20.11.24, 17:24
Pilvepõhiseid ärijuhtimissüsteemid on paindlikud ja kulusäästlikud
Ärijuhtimissüsteemid (ERP, ettevõtte ressursside planeerimine) on viimastel aastatel oluliselt muutunud. Muutuste peamine suund on see, et ettevõtete individuaalselt kohandatud süsteemid asendatakse üha enam pilvepõhiste ERP-lahendustega.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kaubandus esilehele