Olerexi tanklakett salvestab klientide ja töötajate iga sõna ning nüüdseks on asjad sealmaal, et tanklakett sai andmekaitsemääruse rikkumise eest kopsaka sunniraha.

- Olerexi tegevjuht Piret Miller toob võrdluseks, et isegi jalgpallikohtunikud on hakanud vaidlusaluseid situatsioone videopildilt üle vaatama – ja see on kõigest mäng. Foto: Raul Mee
Töötajate ja klientide vestluste salvestamine on ilma erandlike põhjusteta keelatud, mistõttu määraski andmekaitse inspektsioon Olerexile Eesti senise aja suurima sunniraha, 25 000 eurot, kuid Olerex ütleb, et ka teised tanklad ja teenindusasutused rikuvad reegleid.
Väidetavalt ei piirdunud lugu Olerexis ainult heli salvestamisega. Andmekaitse inspektsioonile jõudis info, et Olerex kasutab tanklates kaameraid töötajate jälgimiseks ja hindamiseks – sealhulgas hindab, milline on töötaja riietus, kuidas töötaja kolleegide ja klientidega suhtleb, kas töötaja naeratab klientidega suhtlemisel, kas töötaja käib tööjopega suitsetamas, kas tööala on vahetuse lõppedes puhas.
Olerexi kinnitusel kaameraid töötajate hindamiseks ei kasutata, kuid tegevjuhi Piret Milleri sõnul on Olerexi jaoks oluline tagada tanklates turvalisus, mis peab küll toimuma regulatsioonide piires ning leidma tasakaalupunkti privaatsuse ja turvalisuse vahel.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!