Kellegi teise intellektuaalomandi vargus ei ole kunagi ohvriteta kuritegu. Võltskaupa ostes aitab tarbija kauplejaid, kes rikuvad seadust ja võib nii kaudselt rahastada organiseeritud kuritegevust. Kõige hullemal juhul riskitakse enda ja oma lähedaste turvalisusega.

- Võltskaupa ostes aitab tarbija kauplejaid, kes rikuvad seadust. Foto: Shutterstock
Patendiameti intellektuaalomandi õiguse osakonna juhataja Cady Kaisa Rivera kirjutas ameti ajaveebis, et aprilli alguses hävitas Maksu- ja Tolliamet (MTA) Ääsmäel taas suure koguse võltsitud rõivaid, jalatseid, kotte ja elektroonikat. Tegu oli 2022. aastal Eesti ostjatelt konfiskeeritud kaubaga. Kuigi MTA teeb piraatluse vähendamiseks aktiivset teavitustööd, ei paista võltskaubandusel ja intellektuaalomandi õiguste rikkumistel lõppu. Paraku ei tea endiselt suur osa veebist soodsa pakkumise leidnud ostjaist isegi, et nad tegelikult seotavad võltsitud kaupa.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Miljonikäivetega Amazoni müüja Kanadast Norman Farrar tõi Amazoni aastakonverentsil välja 10 lihtsat soovitust, kuidas tootele väärtust lisada ning seeläbi enda kasumit maksimeerida.
Aastaks 2027 toimub kaupluste jaoks suur muudatus - täna kasutuses olevad vöötkoodid asendatakse järk-järgult QR-koodidega. Nutiseadmega skaneeritavad QR-koodid pakuvad uusi lahendusi nii tarbijatele kui jaemüüjatele, võimaldades muuhulgas näiteks kaubariiulitelt kiiresti üles leida aegunud või kvaliteedistandarditele mittevastavaid kaupu.