Rimi uuring: ligi kolmandik eestlastest peab oma füüsilist ja vaimset heaolu keskpäraseks
Eesti inimesed peavad oma heaolu aluseks pere olemasolu, head und ja emotsionaalset tasakaalu, selgub Rimi füüsilise ja vaimse heaolu teemalisest uuringust, mis viidi läbi kõigis kolmes Balti riigis.
Toitumisnõustaja soovitab süüa 5 peotäit marju, puu- ja köögivilju päevas. Foto: Raul Mee
Uuringu kohaselt peab ligi kolmandik eestlastest oma füüsilist ja vaimset heaolu pigem keskpäraseks. Selle hinnangu peamisteks põhjustajateks on stress, terviseprobleemid, madal energiatase ja rahaasjad.
Alates aprillist saavad ka tartlased panustada toiduraiskamise vähendamisse kasutada aasta aega Tallinnas tegutsenud ResQ Clubi ehk mobiilirakendust, mille abil ühendatakse restoranide, kohvikute ja muude toiduga tegelevate ettevõtete müümata jäänud toit tarbijatega.
Coop Eesti tegevjuht Rainer Rohtla rääkis Eesti Toiduainetööstuse Liidu aastakonverentsil, et neil on sortimendis üle 60% Eestis tootjate kaupa. „Kui Eesti toidutootjaid ei oleks, siis ei oleks ka Coopi. Hindame Eesti tootjaid ja püüame anda endast parima,“ sõnas Rohtla.
Jaekaubanduses on mahud jätkuvalt languses ning klientide kindlustunne ebakindel, tunnistas Rimi tegevjuht Vaido Padumäe Äripäeva raadio hommikuprogrammis. Tarbimise tõusu prognoosis ta aga juba aasta teises pooles.
Jaekaubanduses ei võistle omavahel ainult hinnad ja tooted – üha olulisemaks muutub võitlus kliendi tähelepanu eest. Ajal, mil ostjad otsivad ja eelistavad positiivseid elamusi pakkuvat ostukeskkonda, on digitaalsed lahendused kaupluste uueks standardiks. Küsimus pole enam selles, kas digitaliseerida, vaid kuidas teha seda nii, et investeering end võimalikult kiiresti ära tasuks.
147 akadeemilist tundi, millest 16 akadeemilist tundi toimub klassiruumis ning 131 akadeemilist tundi toimub 2 kuu jooksul iseseisva- ja mentorõppena (sh iseseisev õpe 121 ak h ja 10 ak h) koolitajaga koos mentorõpe.