Poevaraste uus taktika: oma lapsi kasutatakse petteks või kaasosalisena
Viimastel kuudel on sagenenud juhtumid, kus avalikus ruumis liikuv näiliselt ontlik perekond on tegelikult profivaraste grupp, kus lapsi kasutatakse nii-öelda töövahendina, hoiatab üle Eesti suurte poekettide kauplusi valvav Viking Security.
Viking Security mehitatud valve juhi Juhan Aia sõnul pole elukutseliste varaste poolt varguse varjamiseks laste kasutamine täiesti enneolematu, aga hiljuti on sellised lapsi ohtu seadvad juhtumid oluliselt sagenenud.
Kui varguste arv toidukauplustest on näidanud tõusutrendi juba aastaid, siis viimasel ajal on märgata, et varastatakse korraga järjest suuremate summade eest ja möödunud nädalal oli mitu vargust ka kaubanduskeskustes.
Üle Eesti nii laiatarbekettide kui brändikauplusi valvava Viking Security andmetel on aasta esimestel kuudel vägivaldsed intsidendid kõigis suuremates linnades mitmekordistunud, varguskatsete arv oluliselt kasvanud ning meeste kõrval aktiivseks muutunud ka naisvargad.
Selle aasta esimese üheksa kuuga on Eesti jaekaubandus kandnud varguste tõttu eelmise aastaga võrreldes 10% rohkem kahju, aga iga kaupmees saab ka vähese kuluga ise oma poe vargakindlamaks muuta, selgitab Viking Security mehitatud valve valdkonnajuht Juhan Aia.
Ostlemise ja ostukogemuse tulevik pakub palju põnevust, jagab kodumaise tarkvaraarendusettevõtte Datanor tegevjuht Indrek Ott ja kirjeldab, milleks valmis olla.
147 akadeemilist tundi, millest 16 akadeemilist tundi toimub klassiruumis ning 131 akadeemilist tundi toimub 2 kuu jooksul iseseisva- ja mentorõppena (sh iseseisev õpe 121 ak h ja 10 ak h) koolitajaga koos mentorõpe.