Lidl Eesti: tõstame märtsist kõikide poetöötajate palku
Lidl Eesti teatas, et tõstab selle aasta 1. märtsist kõikide poetöötajate palka. Kokku suurendatakse Lidl Eesti töötajate palgafondi ligikaudu 1 080 000 euro võrra. Samas avatakse ka mitu uut poodi, kuhu uusi töötajaid värvatakse.
Statistikaameti andmetel oli keskmine brutokuupalk kaubanduse sektoris 2024. aasta kolmandas kvartalis 1716 eurot, mis on 6,5% kõrgem, kui samal ajal möödunud aastal. Keskmine brutopalk üldiselt tänavuse aasta kolmandas kvartalis oli 1959 eurot ning see tõusis aastaga 8,1%.
Töökuulutustes pakutav keskmine brutopalga vahemik oli 2024. aasta kolmandas kvartalis 1686–2324 eurot ehk 12% rohkem kui 2023. aastal samal ajal, näitab tööportaali CVKeskus.ee statistika. Teise kvartaliga võrreldes kerkisid palgapakkumised 8%.
Statistikaameti teise kvartali palgaraport paljastas, et kaubandusvaldkonna kassapidajate-klienditeenindajate palgad on aastaga teinud suure hüppe ülespoole - keskmine mediaanpalk on tõusnud 9,2%. 8 maakonnas kasvas teenindajate palk üle 10% ning Raplamaa teenindajate palgakasv oli märkimisväärne.
Ettevõtjate jaoks on kulude optimeerimine olulisem kui kunagi varem. Coop Pank on astunud sammu edasi ning pakub oma klientidele võimalust saada tagasi kõik Montonio makselahenduste kulud. See tähendab, et Coop Panga äriklientidel on võimalik makseid vastu võtta tasuta!