Tallegg kavatseb novembris haiguspuhangu
tõttu massilist lindude hukkamist edaspidi vältida, hajutades tootmise mitmele
poole üle Eesti. Ettevõtte olulisim teenistus aga on liha, mistõttu tegeldakse
munakanadega mõne aasta pärast.
Talleggi juhatuse esimees Teet Soorm ütles, et ettevõtte pikaajaline strateegia on üles ehitatud lihatootmisele ning alles 2011. aastal alustatakse munejate kanade lindlate ümberehitamist.
Soorm rääkis aripaev.ee-le, et ettevõtte pikaajaline strateegia on üles ehitatud liha-, mitte munatootmisele. „Munatootmine moodustab ainult 14% käibest,“ lisas ta.
Talleggi juht märkis, et kui 2004. aastal oli salmonelloosi probleem lihatootmises, siis hakati tootmisketti ümber paigutama.
„Lihalindude esimene eraldi lindla valmis 2006. aastal ning iga aasta oleme neid juurde ehitanud, viimased valmivad 2010. aastal,“ kommenteeris Soorm ja lisas, et lihalindude strateegia on väga täpselt paigas. "2011. aastal alustame munejate lindlate ümberehitamist,“ märkis ta.
„Praeguseks on munatootmisest taastatud 42% ning 65-70% on taastatud märtsi lõpuks,“ kommenteeris Soorm novembris Talleggi lindlas levinud Newcastle’i tõve poolt tekitatud kahju.
Ta ütles, et Lätis ja Leedust on toodud novembrikuust mune täpselt nii palju, et klientidele lepingujärgselt lubatud kogus tagada. "Poodidest pole munad otsa lõppenud."
Seotud lood
Selver laiendas oma premium-segmendi kodukaupade valikut, tuues Eesti turule eksklusiivse Maku Elements köögitarvikute sarja ning lisades valikusse ka Soome disainiikooniks kujunenud Marimekko tooted.