Põllukultuuride seemnete müük on kasvanud
kohati 30% võrreldes eelmise aastaga, kuid kas seda just majanduslangusega
siduda saab, on kaheldav, nentis Ceres ASi juhatuse esimees Andres Suitso.
Tema sõnul kasvab seemnete müük tublilt juba teist aastat järjest. „Aga ma ei julgeks seda siduda ainult majanduslikult raskema ajaga. See võib olla üks põhjus. Ilmselt on ikkagi lisaks ka muid põhjuseid, nagu inimeste väljaränne korteritest eramutesse ja linnast välja linna lähedale, kus ka oma aiamaa,“ rääkis Suitso, kelle sõnul on ise kasvatamine tõusnud rohkem au sisse.
„Seemnete kogumüük on meil eelmise aastaga võrreldes kasvanud ca 20-30%. Rohkem on ostetud köögiviljaseemneid, mille kasv on olnud isegi suurem,“ ütles Suitso ning lisas, et lilleseemnete müük ootab alles soojemat ilma. Tema kinnitusel kasvatatakse palju ka igasugust maitserohelist, nagu sibul, till, basiilik, redis ja salat.Nõudlus mulla, väetiste ja viljapuude järele on jätkuvalt suur ning märgata on inimesi, kes küsivad palju nõu ning on ilmselt alles hiljuti aiandusega tegelema hakanud, möönis Suitso. Hinnasurvet on kõikjal ning hindu püütakse langetada nii palju, kui kannatab. „Loomulikult ei ole kõik hinnad madalamad kui aasta tagasi, aga leiab väga palju huvitavaid ja parema hinnaga pakkumisi kui veel aasta tagasi samal ajal,“ lisas ta.
Seotud lood
Rahvusvaheline logistikaettevõte DSV aitab Eesti tootjate ja kaupmeeste kaupu liigutada üle maailma nii mööda merd, maanteed kui ka õhus. DSV Estonia AS müügidirektor Peeter Luht nendib, et novembri lõppemisega saab mööda aasta kõige kiirem aeg, sest vastupidiselt eraisikutele on ettevõtjad oma suuremad saadetised enne jõulukuud aegsasti teele pannud.