Ülikooli Apteek teatas, et tervitab valitsuse otsust saata Riigikokku eelnõu, mis loob seadusandliku raamistiku e-apteekide käivitamiseks Eestis.
Ülikooli Apteegi tegevjuht Reet Teng ütles, et tegemist on suure sammuga ravimite kättesaadavuse parandamiseks vähemasustatud piirkondades ja konkurentsi tihendamiseks Eesti ravimiturul. „Arvestades, et Riigikogu on parasjagu asunud kaotama õiguskantsleri poolt põhiseadusvastaseks tunnistatud apteekide asutamispiiranguid, mille formaalne eesmärk oli just maapiirkondades ravimite kättesaadavuse tagamisele kaasa aidata ja mis ilmselgelt seda eesmärki ei ole täitnud, on väga õige aeg valitsuse poolt tulla välja reaalse meetmega olukorra parandamiseks,“ ütles Teng.
Ta lisas, et Ülikooli Apteegi e-apteegi käivitumise täpne aeg veel selgub ja selle saab välja öelda pärast seaduse vastuvõtmist Riigikogus, kuid kindlasti kavatseb ettevõte vastavat luba taotleda. Eelnõu kohaselt võib nn e-apteekides hakata müüma käsimüügiravimeid ja Eesti digiretsepti alusel ka retseptiravimeid. Ravimeid saab kätte posti- või kaubaveoteenuse vahendusel ja kättetoimetamise tasu saab olema üle Eesti ühesuguste kättetoimetamisviiside puhul sama. Ravimid toimetatakse kohale hiljemalt kolme päeva jooksul.
Seotud lood
87 ravimihulgimüügiettevõttele Tamro kuuluvat Apteek1 apteeki hakkavad kandma nime BENU Apteek.
Riigikogu võttis vastu ravimiseaduse muudatused, millega kaotatakse ära ravimite pakkumise ja ostu keelu interneti teel ning kehtestatakse nõuded ravimite kaugmüügile üldapteekidest.
Täna jõuab Riigikogus esimesele lugemisele ravimiseaduse muutmise seaduse eelnõu, millega kehtestatakse nõuded ravimite kaugmüügile. Sotsiaalkomisjoni liikme Maret Maripuu sõnul muudab internetiapteek ravimid inimestele kättesaadavamaks.
Eesti logistikaettevõte Via Express on enam kui 10 aastat pakkunud kaubandussektorile keskendunud lahendusi, sealhulgas transporti multitemperatuursete veokitega. Ettevõttele on omistatud kvaliteedi-, toiduohutuse- ning keskkonnajuhtimise ISO-sertifikaadid.