Tasku Keskuse laienemisplaane ning bussijaama ümberehitamist käsitlev planeering on tutvumiseks ja ettepanekute tegemiseks avalikul väljapanekul 18. märtsist 9. aprillini.
Tartu kesklinnas 3,2 hektari suurusel planeeringualal asuvad Tasku keskus, bussijaam ja hotell Dorpat. Emajõe Ärikeskuse ASi ettepanekul eelmise aasta veebruaris algatatud planeeringu eesmärk on Tasku keskusele juurdeehitise rajamine ning bussijaama ümberehitamine, teatas Tartu Linnavolikogu.
Bussijaama ja Tasku keskuse vaheline ala on kavas kinni ehitada ning bussijaam hakkaks paiknema hoone sisemuses. Reisijate teenindamiseks mõeldud ala ehk bussiterminali siseruumi suuruseks on ette nähtud minimaalselt 850 ruutmeetrit. Samuti võimaldab planeering Dorpati hotelli ja Tasku keskuse ühendamist galeriidega alates teise korruse tasandist.
Emajõe Ärikeskuse ja bussijaama ümbruse linnaruumi kujundamiseks korraldati ideevõistlus, mille auhinnatud tööde lahendusi arvestatakse võimalusel projekteerimise etapis.
Tartu Linnavolikogu arengu- ja planeerimiskomisjon rõhutas vajadust korraldada planeeringu avalikustamine nii, et kõik planeeringumaterjalid oleksid linlastele selgelt ja arusaadavalt esitatud, pöörates seejuures erilist tähelepanu bussijaama toimimise näitlikustamisele.
Planeering on avalikul väljapanekul 18. märtsist kuni 9. aprillini linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonnas ning Tartu bussijaamas. Detailplaneeringu avalik arutelu toimub Tartus Dorpati konverentsikeskuses 27. märtsil kell 17:00.
Volikogu võttis vastu Turu tn 2, Soola tn 8, Soola tn 4 ja Soola tn 4a kruntide ning lähiala detailplaneeringu. Detailplaneeringu vastuvõtmist ja avalikustamisele suunamist toetas 28, selle vastu oli 10 volikogu liiget.
Seotud lood
Tasku külastuste arv kasvas käesoleva aasta esimeses kvartalis 5 protsendi võrra 1,4 miljoni inimeseni, mis on võrreldes Tartu teiste kaubanduskeskustega kõige enam.
Tartu linnaarhitekt Elo Kiivet ei andnud kooskõlastust Neinar Selile kuuluva kaubanduskeskuse Tasku laienduse ja bussijaama ümberehituse planeeringule.
Ärijuhtimissüsteemid (ERP, ettevõtte ressursside planeerimine) on viimastel aastatel oluliselt muutunud. Muutuste peamine suund on see, et ettevõtete individuaalselt kohandatud süsteemid asendatakse üha enam pilvepõhiste ERP-lahendustega.