Kaubanduse aastakongressil nimetasid suurettevõtete juhid 1000 euro suuruse miinimumpalga ideed realistlikuks vaid suuremates tõmbekeskustes ning suuremates kauplustes. Väiksemad poed peaksid vähendama kulusid või leppima uste sulgemisega.
Kuigi enne riigikogu valimisi on poliitikud pakkunud ühe ideena tõsta oluliselt miinimumpalka, ei sõltu see Tallinna Kaubamaja tegevdirektori Erkki Lauguse sõnul pelgalt tahtmisest, sest palk on puhtalt majanduse üks sisenditest. Ta märkis, et palk peab alluma selgelt turureeglitele – kui suureneb tööjõuvajadus, siis suureneb ka palgasurve ja ettevõtjad ongi sunnitud tõstma töötasu. Tema hinnangul on täiesti loomulik, et kõik tahavad kiiremat palgatõusu. „Eestis on üldine palgatase ju madal, mis piirab kaubandust. See määrab ostujõu,“ lisas ta.
Rõivasektorit esindava Põldma Kaubanduse tegevjuhi ja omaniku Heinar Põldma sõnul saaksid võimaliku 1000 eurose miinimumpalga puhul kõige paremini hakkama ettevõtte suuremad poed, mis on ka üldjuhul kasumlikumad.
Loe Äripäeva veebist, mida veel rääkisid palkadest Tallinna Kaubamaja tegevdirektor Erki Laugus, Põldma Kaubanduse tegevjuht Heinar Põldma ja Prisma Peremarketi tegevdirektor Janne Lihavainen.
8. oktoobril toimunud Kaubanduse Aastakongressi toetas Norpe Eesti. Vaata meeleolukat pildiseeriat.
Seotud lood
Rahvusvaheline logistikaettevõte DSV aitab Eesti tootjate ja kaupmeeste kaupu liigutada üle maailma nii mööda merd, maanteed kui ka õhus. DSV Estonia AS müügidirektor Peeter Luht nendib, et novembri lõppemisega saab mööda aasta kõige kiirem aeg, sest vastupidiselt eraisikutele on ettevõtjad oma suuremad saadetised enne jõulukuud aegsasti teele pannud.