Eesti idufirma Inventory lõi müügiplatvormi, mis langetab oluliselt tööstuskomponentide hindu ja muudab väiketootjate kauba kogu Euroopas konkurentsivõimeliseks. Ühtlasi kutsutakse kõiki Eesti tootjaid platvormiga liituma, et oma ettevõtete käivet kasvatada ja välisturgudele viia.
- Kristjan Hiiemaa ja Sander Sebastian Agur Foto: erakogu
Esialgu tuleb keskkonnas saadavale ligi viis miljonit Euroopas loodud tehnikatoodet koos jooniste, mõõtude, laoseisu ning tellimis-ja hinnainfoga. Lõpuks kasvab keskkonnas olevate toodete arv aga üle 50 miljoni ühikuni.
“Meil siin Eestis on palju tugevaid tootjaid, kelle kaup on ülejäänud Euroopa jaoks nähtamatu. Inventory muudab väikeettevõtete tooted Euroopas konkurentsivõimeliseks,” selgitas ettevõtte üks asutajaid, Kristjan Hiiemaa ja kutsus kõiki väiketootjaid ühendust võtma. "Kui näiteks Kohilas on ettevõte, kes teeb maailma parimaid hüdrosilindreid, siis meie keskkond võib talle osutuda ideaalseks kanaliks kasvõi Saksamaa turule jõudmiseks. Nii aitame elavdada ka siinset majandust."
Kui aga ettevõttel on laovaru, millest lahti ei saada, siis Inventory´s on seda võimalik müüa. Samamoodi on võimalik võrrelda hindu ja valida välja soodsaim pakkumine. Nii võidavad kõik osapooled.
“Kui keegi peaks tahtma remontida näiteks auto bensiinipumpa või ehitada robotit, siis sellest keskkonnast peaks leidma kõik komponendid ning need kohe ka välja osta. Väga palju kasu hakkavad sellest platvormist saama just insenerid,” lisas kaasasutaja Sander Sebastian Agur.
Platvormi üheks suurimaks plussiks on see, et see mõjub kergendavalt ka ostjate rahakotile, kuna siinsed väikesed ostuvood ja kümned Euroopa vahendajad on tööstuskomponentide lõpphinnad üles ajanud.
Inventory´s tulevad paljud komponendid vähemalt 50% soodsamalt müüki kui suurte müüjate nagu K-Rauta või Würthi poodides. Vähegi suuremate ostude korral on ka transpordikulud reeglina nullilähedased.
Inventory on lahendus, mis indekseerib ära kõik ladudes saada olevad tööstuskomponendid. Tegemist on tehniliste artiklite andmebaaiga alates liimidest-lakkidest, kruvidest ja mutritest kuni lauajalgade, valgustite, hüdraulika ja pumpadeni.
Ettevõtte kaasomanikeks on Kristjan Hiiemaa, Sander Sebastian Agur ja Tanel Tähepõld.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Käesoleval aastal on Barbora tegemiste keskmeks heategevus ning aasta jooksul pööratakse tähelepanu erinevatele abivajajatele, kes kõik vajavad meie hoolt ja märkamist. Ettevõtte usub, et igaüks saab ümbritsevat maailma paremaks muuta ning seetõttu kaasab Barbora ka oma töötajaid erinevatesse vabatahtlikesse projektidesse. Heategevusaastat alustatakse projektiga "Anna Käppa", mis on suunatud varjupaigas viibivate koerte heaolu toetamiseks.