Täna tutvustas Eesti Konjunktuuriinstituut kaubandus-tööstuskoja tellimusel tehtud piirikaubanduse teemalise uuringu tulemusi. Selgus, et 7 protsenti täiskasvanud elanikest käis möödunud aastal spetsiaalselt Lätist alkoholi ostmas, 16 protsenti elanikest ostis Lätist alkoholi läbisõidul. Üha kasvava trendina ostetakse teiselt poolt piiri ka kütust, toidu-, ehitus- ja muud kaupa.
Värbamiskampaania reklaam annab teada, et Rimi pakub mugavaks töölkäimiseks tasuta transporti Ida-Virumaa ja Tallinna vahel ning majutust nüüdisaegsetes hotellides ühekohalistes tubades. Töögraafik lubatakse teha selline, et tööpäevad oleksid järjestikused. Palk ja töötingimused vastavad kaubandusketi Tallinna piirkonna omadele ning töösuhe on kindel ja tähtajatu. Oodatud on nii mehed kui ka naised, nii noored kui ka vanemad,
loetleb Põhjarannik.
“Kokku loodame nii leida 50-60 inimest. Eelkõige soovime juurde teenindajaid kauplustesse,” teatas Rimi personalijuht Kaire Tero.
Töötukassa Ida-Virumaa osakonna juhataja Anneki Teelahk ütles Põhjarannikule, et maakonnas on ligikaudu 700 vaba töökohta ning tööliste lahkumises pealinna ta probleemi ei näe. “See annab lisavõimalusi nendele inimestele, kes tõepoolest tahavad tööd teha.”
Samas tunnistas Põhjarannikule eile Maxima infopäeval osalenud narvalane Vitali, et talle pakutud 400 netoeuro eest ta pealinna tööle minema ei vaevu. “Miks ma peaksin edasi-tagasi sõitma, kui ma võin siingi 400 eurot teenida?” arutles ta.
Seotud lood
Uuringufirma Norstati Eesti-Läti alkoholi piirikaubanduse uuring näitab, et tänavu on Läti piiripoodidest alkoholi ise ostnud või lasknud tuua 28 protsenti tööealistest eestimaalastest.
Eestimaalaste alkoholitarbimine on viimase viie aastaga vähenenud, kuid see ei jää nii, kui Lätist saab alkoholi palju odavamalt, kirjutab Altia Eesti ASi juhatuse esimees Kristel Mets.
Kuna Lõuna-Eesti kauplustes on alkoholi müügimahud märgatavalt vähenenud, siis olukorra pikaaegsel püsimisel ei ole välistatud, et hakatakse mõningaid kauplusi sulgema.
Emori uuringu järgi moodustab Lätist ostetud alkoholi osakaal ligikaudu 6% Eesti kõikide alkoholitarbijate ostudest, Lõuna-Eestis aga ligi 18%. Uuringu põhjal tehtud analüüs tõi välja, et eestlased ei läheks enam Lätti alkoholi järele, kui hinnaerinevus Eesti ja Läti vahel oleks 10 protsendipunkti võrra väiksem.