Leedu investorile ja ettevõtjale Nerijus Numavičiusele kuuluv Klarus ostab osaluse Suurbritannia jaeketis.
Täpsemalt ostab Klaruse kontserni kuuluv Klarus Finance OÜ tütarettevõte Klarus Capital Ltd 9,9 protsenti McColl Retail Groupist. Tehingu maksumus on 33,6 miljonit naela.
„Tänast jaemüügiturgu ootavad ees väljakutsed ning selles valguses on mugavuspoe mudel väga paljulubav. Suurbritannia mugavuspoodide turg on Balti jaekaubandusturuga võrreldes mitu korda suurem,“ sõnas osaühingu Klarus Capital Limited direktor Aurelijus Burda pressiteate vahendusel. Tema hinnangul oli Suurbritannias möödunud aastal 50 000 mugavuspoodi – ja 1650 neist kuulub McColli gruppi. Börsifirma McColl´s Retail Groupi aktsia langes täna Londoni börsil teate peale pisut vähem kui protsendi võrra ning kauples 2,87 naela juures.
„Ma usun, et siit on veel võimalik edasi minna ja korrata Maxima edulugu, aga sellel juhul hoopis mugavuspoodide turul,“ kommenteeris Nerijus Numavičius.
Baltikumi rikkaim mees
Klarus Grupi omanik on eestlastele Maxima suuromanikuna tuntud Nerijus Numavičius. Kuna suur osa tema investeeringutest tehakse Eesti kaudu, on Numavičiused jõudnud ka Äripäeva Rikaste TOPis kõrgele kohale. Tänavuses Rikaste TOPis – mis võtab aluseks vaid Eesti vara – on Nerijus Numavičius 114,3 miljoniga 13. kohal, Vladas Numavičiuse leiab aga 56,6 miljoni euroga 45. kohalt. Nerijus Numavičiust peetakse kogu Baltikumi kõige jõukamaks inimeseks.
Vennad Nerijus ja Vladas Numavičius panid 1992. aastal aluse ühele Leedu suurimale kontsernile, Vilniaus Prekybale, mille all töötavad praegu nii Maxima, Euroapotheca, Ermitažas ja Akropolis Grupp. Lisaks kuulub Nerijus Numavicusele ka erainvesteeringute fond NDX, mille tegevus on laienenud 18 riiki.
Eestis tegutseb Numavičius 2009. aastal rajatud Klaruse kontserni kaudu.
Seotud lood
Maxima Grupp omandas 93,7% Poola jaeketi Stokrotka aktsiatest. Tehingu väärtus on hinnanguliselt 276 miljonit eurot.
Ärijuhtimissüsteemid (ERP, ettevõtte ressursside planeerimine) on viimastel aastatel oluliselt muutunud. Muutuste peamine suund on see, et ettevõtete individuaalselt kohandatud süsteemid asendatakse üha enam pilvepõhiste ERP-lahendustega.