TOP: milline mööblikett on suutnud rohkem kasumit kasvatada?
Kogu valdkonna koondkasum oli 15 miljonit eurot, mis kasvas aasta varasemaga võrreldes 35,8%. Oli ka neid ettevõtteid, kes pidid vastu võtma kahjumi. Vaata tabelist, kelle kasum on kõige rohkem muutunud.
Koondkasumi muutus on kõikuvam müügitulu muutusest. Nii näiteks kahanes koondkasum 2019. aastal ligi 16%, kuid kasvas 2020. aastal üle 90%. Valdkond on suhteliselt väike, siin on veidi üle 100 ettevõtte, ning see tähendab, et üksikute ettevõtete tulemuste mõju üldistele trendidele on suhteliselt suurem.
Sektori eelmise aasta keskmise töötasu kasv oli 6,4%, mis on peaaegu võrdne Eesti keskmise töötasu kasvuga. Siiski ei lase inflatsioon palgasurvel taanduda. Reastasime mööblimüüjate suurimad brutotöötasu maksjad.
Mööblikettide juhtide sõnul tuleb järgmine aasta keeruline kogu sektorile. Ettevõtte eesmärke seades jäädakse realistlikuks ning suurt kasumikasvu ei prognoosita.
Ärijuhtimissüsteemid (ERP,ettevõtte ressursside planeerimine) on viimastel aastatel oluliselt muutunud. Muutuste peamine suund on see, et ettevõtete individuaalselt kohandatud süsteemid asendatakse üha enam pilvepõhiste ERP-lahendustega.
147 akadeemilist tundi, millest 16 akadeemilist tundi toimub klassiruumis ning 131 akadeemilist tundi toimub 2 kuu jooksul iseseisva- ja mentorõppena (sh iseseisev õpe 121 ak h ja 10 ak h) koolitajaga koos mentorõpe.