R-Kioski ja Caffeine’i juht: hea teenindus algab õnnetundest ja heast tervisest
Tervislike eluviiside propageerimise ja haiguste ennetamise ning seeläbi tervishoiukulude vähendamise võti on üha enam liikunud ettevõtjate kätesse, tõdes Ülemiste City Future Forumil esinenud Reitan Convenience Estonia tegevjuht Tiia Ilves.
Konverentsil tõdeti, et hea teenindus algab õnnelikest ja rahulolevatest töötajatest. Foto: Edmond Mäll
Ilves tõi välja, et Eestis on südame- ja veresoonkonnahaigused surmapõhjusena esikohal, moodustades 46% meeste ja 64% naiste suremusest. Kõikidest tervishoiukuludest koguni 80% on seotud erinevate elustiilihaigustega.
Kliiniline psühholoog ja kognitiiv-käitumisterapeut Kaia Kuppart rääkis aprillis toimunud Teeninduskonverentsil, mis aitaks teenindusvaldkonna töötajatel ennast paremini tunda, keerulistest olukordadest üle saada ja seeläbi paremat teeninduskogemust pakkuda.
"Inimesed teevad ostuotsuseid enamasti lihtsalt selle järgi, mis neile meeldib, mitte ei vali konkreetse ettevõtte toodet," kirjutas Alar Ojastu. "Ettevõtte seisukohast on see ohtlik, sest kui klient ei ole sind teadlikult valinud, võib ta järgmine kord kergesti ostust loobuda, kui konkureeriv ettevõte teeb parema pakkumise. Ta on sinu tootega küll rahul, aga ta ei ole emotsionaalselt seotud."
Ostlemise ja ostukogemuse tulevik pakub palju põnevust, jagab kodumaise tarkvaraarendusettevõtte Datanor tegevjuht Indrek Ott ja kirjeldab, milleks valmis olla.
147 akadeemilist tundi, millest 16 akadeemilist tundi toimub klassiruumis ning 131 akadeemilist tundi toimub 2 kuu jooksul iseseisva- ja mentorõppena (sh iseseisev õpe 121 ak h ja 10 ak h) koolitajaga koos mentorõpe.