Väikesed raamatupoed tegutsevad ellujäämispiiril, kuid ollakse leidlikud
Koroona ning sõda on muudatusi kaasa toonud paljudes valdkondades. Väikeste raamatupoodide esindajad Haapsalust, Tartust ja Tallinnast räägivad, kuidas viimase aasta jooksul toimuv on neid mõjutanud ning kes on pidanud uksed sulgema.
Väikesed raamatupoed tegutsevad ellujäämispiiril. Foto: Maaja Hallik
Väikese raamatupoe pidamine sünnib missioonitundest, enamasti palgatöö kõrvalt ning vabatahtlike abiga, tunnistavad mitmed vastanud. Elus püsitakse leidlikult erinevaid üritusi korraldades või omapärast raamatuvalikut pakkudes.
Eelmisel nädalal lõppes Priit Petersoni töösuhe Rahva Raamatuga. Tema tööalases karjääris on käsil uue peatüki kirjutamine. Peterson jagas meiega aga mõtteid, millised olid peaaegu kahe ja poole aasta jooksul Rahva Raamatust saadud kogemused ja õppetunnid.
Ärijuhtimissüsteemid (ERP,ettevõtte ressursside planeerimine) on viimastel aastatel oluliselt muutunud. Muutuste peamine suund on see, et ettevõtete individuaalselt kohandatud süsteemid asendatakse üha enam pilvepõhiste ERP-lahendustega.
147 akadeemilist tundi, millest 16 akadeemilist tundi toimub klassiruumis ning 131 akadeemilist tundi toimub 2 kuu jooksul iseseisva- ja mentorõppena (sh iseseisev õpe 121 ak h ja 10 ak h) koolitajaga koos mentorõpe.