Mööblitootjaid aheldab hinnasurve. Odavamaid hindu nõuavad IKEA ja teisedki
Maailma suurim mööblimüüja IKEA teatas hiljuti, et langetab kauplustes keskmist hinda. Kohalike tootjate sõnul nõuavad madalamaid hindu teisedki poed ja ostlejad.
IKEA teatas, et langetab mööbli keskmist hinda, sest inflatsioon on raugemas. Foto: Liis Treimann
IKEA-le pikki aastaid tekke ja patju tootnud Wendre tuli suurketi nõudmisele vastu ning müüb ka enda tooteid ketile odavamalt. Wendre juht Gavin Perkins tõdes, et madalamaid hindu nõuavad kliendid ning nad on seetõttu pidanud tegema ettevõttes korraliku kulude ülevaatuse ja vähendama kulusid seal, kus vähegi võimalik.
Mööblikaubandusturult kõlavad murelikud noodid sellest, et IKEA on riisunud koore ja Eesti mööblikaupmeeste mahud vähenevad. Kodumaise pereettevõtte Evelekti mööblikaupluste kaubamärgi Home4You asutaja ja üks omanikke Jüri Zoova hinnangul on olukord siiski rahuldav, arvestades turu üldist seisukorda.
Mööblimüüjate konkurentsiraportist selgub, et jätkuvalt kõige suuremat müügitulu teenib IKEA, kuid seevastu tema kasumi vähenes aastaga 5,4 miljonit eurot. Kõige suurem käibe kahanemine oli aga ON24.
Mööbliaida puhul kehtib ka see, et nad on ettevõtte juhi ja ühe omaniku Urmas Kooritsa sõnul kaasaegsed, tublid ja head ning lähevad muutustega kaasa, kuid ei kaota oma põhiväärtusi, mis kannavad. "Neid ei saa keegi kopeerida."
147 akadeemilist tundi, millest 16 akadeemilist tundi toimub klassiruumis ning 131 akadeemilist tundi toimub 2 kuu jooksul iseseisva- ja mentorõppena (sh iseseisev õpe 121 ak h ja 10 ak h) koolitajaga koos mentorõpe.