Võru mööblitööstus müüb oma kalleid tooteid ise Amazonis üle maailma ja buumib
Võib öelda, et meie oleme need mööblitootjad, kellel läheb praegu hästi, rõõmustas Võrus tegusteva mööblitööstusfirma Wermo müügidirektor ja ettevõtte üks omanik Peeter Kuum. Ettevõtte teine omanik on tegevjuht Raul Vene.
ASil Wermo on kaks omanikku - müügidirektor Peeter Kuum ja tegevjuht Raul Vene (fotol) Võru mööblipoes aastal 2016. Foto: Väinu Rozental
Kuum märkis 16. augustil toiminud konverentsil “Mööblitööstuse valjakutsed 2024”, et Skandinaaviasse nad ei müü ja tänu sellele või hoolimata sellest lähebki ettevõttel hästi – kui 2024. aasta algul oli firmal suund seitsme miljoni euro müügitulu suunas, siis praegu liigutakse juba pigem 10 miljoni eurose käibe suunas. “Mõtleme tõsiselt ka sellele, et võtta inimesi juurde ja hakata tööle kahes vahetuses,” lisas Kuum.
Nii nagu kaubanduses üldiselt, on ka mööblisektoris olukord mõnevõrra keeruline, kommenteerib sektori olukorda Aatrium Sisustuskaubamaja tegevjuht Toomas Vallikivi ja lisab, et tulevikku näeb ta siiski helgetes toonides.
Värskes mööblimüüjate ja -tootjate kvartali konkurentsiraportis selgub, et esimene kvartal pole osadele suurtele tegijatele üldsegi hea olnud. Vaata, kelle käive kukkus enim ja kes suutis käivet kasvatada.
Riik lükkab ettevõtjatele “kaikaid kodaratesse”, ütles Diivaniparadiisi ainuomanik ja juht Ahti Ratasepp. Avameelses intervjuus selgusid mööbliäri tänased trendid ja tulevikuplaanid.
Ärijuhtimissüsteemid (ERP,ettevõtte ressursside planeerimine) on viimastel aastatel oluliselt muutunud. Muutuste peamine suund on see, et ettevõtete individuaalselt kohandatud süsteemid asendatakse üha enam pilvepõhiste ERP-lahendustega.
147 akadeemilist tundi, millest 16 akadeemilist tundi toimub klassiruumis ning 131 akadeemilist tundi toimub 2 kuu jooksul iseseisva- ja mentorõppena (sh iseseisev õpe 121 ak h ja 10 ak h) koolitajaga koos mentorõpe.