Soomlastele kuuluv toiduainekontsern Atria Baltic jõudis mullu esmakordselt kasumisse.
Atria Balticu mullune kasum oli 0,1 miljonit eurot võrreldes 1,5 miljoni eurose kahjumiga 2012. aastal. Firma müügikäive oli 32,9 miljonit eurot, mis on 1,3 miljonit eurot vähem kui aasta varem.
"Ettevõtte jätkusuutlikkuse tagamiseks oli 1,5 aastat tagasi alustanud uue juhtkonna peaeesmärk viia ettevõte võimalikult kiiresti kasumisse, mis eelmisel aastal ka õnnestus," selgitas Atria Eesti juhatuse esimees Olle Horm pressiteates.
Mõningane käibelangus oli tema sõnul paratamatu, kuna ettevõte püüdis tegutseda võimalikult kulutõhusalt. "Eelmise aasta tulemustega lõime tugeva vundamendi lähiaastateks, et võita turuosa ning pakkuda tarbijatele just neid tooteid, mis neile kõige rohkem meeldivad," kinnitas ta.
Tännavu tegeleb Atria Hormi sõnul aktiivselt tootearendusega, et hoida ja kasvatada kolme Atria kaubamärgi Maks & Mooritsa, Wõro ja Vastse Kuuste (VK) turupositsiooni. "Meie suureks eeliseks mitmete konkurentide ees on kodumaine tooraine, mida ise kasvatame," märkis ta.
Atria Eesti AS on üks suurematest, ligi 400 töötajaga Eesti toiduainekontsernidest ning suuruselt teine seakasvataja Eestis. Ettevõte alustas Eestis tegevust 2005. aastal, kui omandas Valga Lihatööstuse. 2008. aastal saadi ASi Wõro Kommerts ja ASi Vastse-Kuuste Lihatööstuse omanikuks. 2009 ühinesid Wõro Kommerts, Vastse-Kuuste Lihatööstus ja Valga Lihatööstus juriidiliseks isikuks Atria Eesti AS.
Atria Eesti kuulub Soome börsiettevõttele Atria Oy, mille möödunud aasta käive oli 1,411 miljardit eurot ja ärikasum 19.7 miljonit eurot.
Seotud lood
Atria Balticu müügikäive oli tänavu III kvartalis 8,5 miljonit eurot, mis võrreldes möödunud aasta sama ajaga on 0,1 miljonit eurot kasvu.
Atria Baltikumi neljanda kvartali EBIT-kahjum vähenes aastaga 1,7 miljonilt eurolt 0,2 miljonile, käive kahanes pisut.
Ärijuhtimissüsteemid (ERP, ettevõtte ressursside planeerimine) on viimastel aastatel oluliselt muutunud. Muutuste peamine suund on see, et ettevõtete individuaalselt kohandatud süsteemid asendatakse üha enam pilvepõhiste ERP-lahendustega.