Soraineni advokaadid panid kokku ülevaate olulisematest seadusemuudatustest tarbijakaitse seaduses (TKS) ja võlaõigusseaduses (VÕS). Muudatused toovad kauplejatele hulganisti uusi kohustusi ja tarbijatele õigusi.
Muuhulgas on kauplejatel uued kohustused teavitada tarbijaid viimase 30 päeva jooksul kehtinud madalaimast hinnast, kui toode on allahinnatud; tasustatud reklaamidest, kui tasu annab reklaamile kõrgema koha otsingumootori tulemustes; ja meetoditest, mida kaupleja kasutab selleks, et teha kindlaks tagasiside tõesus. Mitmed kauplemisvõtted tunnistatakse ebaausateks ning rikkumise eest on korrakaitseorganil õigus teha kuni 400 000 euro suurune trahv. Mõned seadusemuudatused jõustusid 1. jaanuaril, kuid enamik muudatusi jõustuvad 28. mail.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kaubanduses planeeritakse selle aasta kevadel läbi viia uut kaubandusseaduse eelnõud, mille eesmärk on kaitsta tarbijat ebaausate kaubandusvõtete eest. Kaupmeestele hakkavad siis kehtima kindlad reeglid nii allahindluste kui sooduskampaaniate tegemisel. Advokaadibüroo Magnusson vandeadvokaat Mait Valberg räägib, mida uued muudatused endast täpsemalt kujutavad ja mida edaspidi jälgida tuleks.
Sisustuskaupade müügiga tegeleva veebipoe ON24 juhataja Astrid Bachmann on tähele pannud, et mõned konkurendid petavad tarbijaid ja manipuleerivad hindadega. Sama on tähele pannud tarbijakaitseamet, mis andis teada, et võtab hindadega manipuleerimise nüüd karmimalt luubi alla.
Aastaks 2027 toimub kaupluste jaoks suur muudatus - täna kasutuses olevad vöötkoodid asendatakse järk-järgult QR-koodidega. Nutiseadmega skaneeritavad QR-koodid pakuvad uusi lahendusi nii tarbijatele kui jaemüüjatele, võimaldades muuhulgas näiteks kaubariiulitelt kiiresti üles leida aegunud või kvaliteedistandarditele mittevastavaid kaupu.