“Osta kohe, maksa hiljem” makselahenduste kasutamine on oluliset tõusnud
Praegune majanduskeskkond, tarbijate kulutused ja hinnakasv ning kaupmeeste arv, kes makselahendusi pakuvad, on kasvatanud “osta kohe, maksa hiljem” makseviiside mahtu ja lepingute arvu üle kolme korra.
“Jõudsalt kasvanud lepingute maht ja statistikanumbrid kinnitavad, et inimesed on maailmas juba mõnda aega väga populaarsed makselahendused ka Eestis omaks võtnud ning kasutavad neid üha enam, et oma kulutusi hajutada,” lausus Inbanki partnerkanali juht Birgit Listmann.
“Aasia veebipoodidide, näiteks aina enam populaarsemaks muutuvate Sheini ja Temuga eestlane konkureerida ei suuda, kuid meil on kliendi võitmiseks varuks omad trumbid,” rääkis Eesti E-kaubanduse Liidu tegevjuht Tõnu Väät.
Uuringufirma Nielsen IQ viis läbi uuringu, kust selgus, et eestlased on hakanud rohkem poode ja veebipoode külastama. Kuu jooksul käib tavaline Eesti inimene keskmiselt 13,7 korda füüsilises poes ja ostleb 1,9 korda e-poes. Eelmise aastaga võrreldes on poodide külastus pisut kasvanud ja sarnast kasvutrendi on märgata ka teistes Balti riikides.
Eesti inimeste seas on levinud kodumasinate ja elektroonikaseadmete soetamine järelmaksu või mõne teist liiki laenu abil. Ligi pool ehk 49% laenuvõtjaist ei osta tehnikat kohe välja, vaid kasutab selleks erinevaid finantseerimise lahendusi, selgus Rahapood.ee ja Norstati poolt läbi viidud Eesti inimeste finantskäitumise uuringust.
Eesti e-kaubanduse makselahenduse pakkuja Maksekeskus saavutas üleilmse kaardimaksete kõrgeima taseme sertifikaadi värskeima versiooni ehk PCI DSS Level 1 neljanda versiooni. Sellega ollakse esimene Baltikumi turule keskendunud makseteenuse pakkuja, kes vastab standardi uusimale versioonile.
Ostlemise ja ostukogemuse tulevik pakub palju põnevust, jagab kodumaise tarkvaraarendusettevõtte Datanor tegevjuht Indrek Ott ja kirjeldab, milleks valmis olla.
147 akadeemilist tundi, millest 16 akadeemilist tundi toimub klassiruumis ning 131 akadeemilist tundi toimub 2 kuu jooksul iseseisva- ja mentorõppena (sh iseseisev õpe 121 ak h ja 10 ak h) koolitajaga koos mentorõpe.