Mööbli jaemüüjate nelja viimase kvartali koondkäive oli esimeses kvartalis 236,6 miljonit eurot ja see kasvas aasta varasemaga võrreldes 14,2%. Esimeses kvartalis oli valdkonnas 117 ettevõtet, neist 107 ületasid 250 000-eurost käibepiiri. Käibepiiri ületavate ettevõtete arv kasvas aastaga 8 ettevõtte võrra, kuid esikoha käive oli järgmistest kordades suurem, selgus Äripäeva infopanga koostatud
konkurentsiraportist.
- Mööbli jaemüüjate esikoha käive oli järgmistest ettevõtetest kordades suurem. Foto: Liis Treimann
Valdkonna koondkäibe kasv oli suhteliselt kiirem eelmise aasta teises ja kolmandas kvartalis, vastavat 5% ja 5,3%. Koondkäibe kasv aeglustus järsult eelmise aasta neljandas kvartalis, mil see kasvas 1,4% ning koondkäibe kasv püsis üsna samal tasemel ka tänavu esimeses kvartalis.
Seotud lood
Toidu- ja esmatarbekaupade müük saavutas esimeses kvartalis kogu sektori koondkäibeks 7,9 miljarit eurot. Sektori koondkäibe kasv on viimased neli kvartalit püsinud suhteliselt ühtlasena, keskmiselt 4% kvartalis, selgus Äripäeva infopanga koostatud konkurentsiraportist.
Mööblipood IKEA on kasvatanud aastaga Eestis käivet üle 90%. Samas avas IKEA oma füüsilise poe alles möödunud aasta augustis ja võidukäik on alanud ikkagi poe avamisest, rääkis Äripäev Infopanga konkurentsianalüütik Sigird Kõiv.
Jaekaubanduskonverentsil Baltic Retail Forum 2023 arutleti, kuidas kaupmehed praegustes oludes paremini hakkama saaks. SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor tõi oma ettekandes välja kaupmeeste tegevuse mõju.
Ärijuhtimissüsteemid (ERP, ettevõtte ressursside planeerimine) on viimastel aastatel oluliselt muutunud. Muutuste peamine suund on see, et ettevõtete individuaalselt kohandatud süsteemid asendatakse üha enam pilvepõhiste ERP-lahendustega.