Ettevõtjad tunnevad riigiettevõtete survet töötajate palka tõsta. Sellest lähtuvalt ootab Kaubamaja töötajaid ettevõtte juhi Raul Puusepa sõnul ees palgatõus.
Lähitulevikus võib palgasurve kasvada, kommenteeris Swedbanki Balti investeerimiskeskuse analüüsi osakonna juhataja Kristjan Tamla palgastatistikat. Ka ettevõtjad tunnetavad palgasurve tugevnemist.
“Tööhõive on juba jõudnud buumieelsele tasemele, kus suur osa kvalifitseeritud tööjõust on tõenäoliselt töökoha leidnud. Lisaks on viimased signaalid avalikust sektorist viitamas riigitöötajate palkade kasvule,” rääkis Tamla.
Tallinna Kaubamaja juhi Raul Puusepa sõnul on nende ettevõte palgatõususurvega arvestanud ning seda isegi ennetanud. “Me ei taha olla sabassörkijad ja faktide konstateerijad,” märkis ta. “Mõistlik on hoolitseda selle eest, et töötajad oleksid vääriliselt tasustatud.”
Puusepa sõnul on olukord nende grupi ettevõtetes erinev ja seetõttu tõstsid nad näiteks oma kingaäris palka juba mullu. “Palgatõus on plaanis näiteks Selveris ja Kaubamajas,” lisas ta. Puusepp pidas kaubanduses tõenäoliseks palgasurve jätkumist ka järgmisel ja ülejärgmisel aastal.
Seotud lood
Maxima teatas, et avab sel kuul kokku neli kauplust, tänu millele leiab tööd rekordilised 350 inimest. Kaubandus.ee uuris Maximast ka nende töötajate palga kohta.
Kodu- ja sisustuskaupade keti JYSK Eesti järgmisel nädalal avatava Narva kaupluse 19 ametikoha täitmiseks laekus 200 inimese CV.
Tallinna börsil kolmanda kvartali tulemuste avalikustamise hooaega alustas negatiivse noodiga Tallinna Kaubamaja, mille puhaskasum oli selgelt alla analüütikute ootuste.
Kuressaares asuv Saare Selver kasvab enam kui poole võrra, võttes üle ka kõrvalasuva hoone.
Ärijuhtimissüsteemid (ERP, ettevõtte ressursside planeerimine) on viimastel aastatel oluliselt muutunud. Muutuste peamine suund on see, et ettevõtete individuaalselt kohandatud süsteemid asendatakse üha enam pilvepõhiste ERP-lahendustega.