Chilli tegevjuhi Martin Aigro sõnul on Cherry kehva majandusseisu, maksuvõlgade ja esitamata aastaaruannete taga liialt agressiivne ja jätkusuutmatu kasvustrateegia. Nende raskused olid pikalt ette näha.
- Chilli esinduspood Mustika keskuses
“Cherry laienes aastaid tagasi Baltikumis väga agressiivselt ning selline kasvutempo nõuab suuri investeeringuid. Kui investeeringud loodetud aja jooksul lisatuluks ei realiseeru, tekivadki raskused,” selgitas Aigro.
E-kaubanduse üldine seis ei ole antud juhul tema sõnul probleemiks. „Kui me Chilliga 2010. aastal alustasime, pidime langetama kasvustrateegia osas olulise otsuse. Kuna e-kaubandus ja klientide ostukäitumine on pidevas muutumises siis sellega tuleb kohaneda pidevalt. Mul on hea meel, et oleme töötanud omas tempos ja lasknud ettevõttel loomulikul teel tugevaks kodumaiseks kauplejaks kasvada. Oleme tänaseks ületanud 130 000 püsikliendi piiri.“
See juhtum näitab Aigro sõnul taaskord seda, kui oluline on tarbijate usaldus.“See on tuntud doominoefekt – ettevõtete usalduse kadudes ei saa neile kampaaniaid ehitada, uute kampaaniateta kaovad aga ära kliendid,“ sõnas Aigro.
Aigro sõnul jagunes 90 protsenti Eesti turust Chilli ja Cherry vahel võrdselt ning põhiliselt käis võitlus samade tuntud koostööpartnerite üle.
Chilli enda tulevikuplaanide osas sõnas Aigro, et väga huvitavaid uuendusi on oodata. "Käesoleval suvel toome Eesti e-kaubandusse värsket hingamist. Valdkond on meie hinnangul uuendusteks valmis ning pikalt plaanitud arendused teenuse kvaliteedis on küpsed turule jõudma."
Chilli on 2010. aastal asutatud ostukeskkond, mis vahendab erinevate ettevõtete sooduspakkumisi. Chillil on kaks esinduspoodi Tallinnas ja üks Pärnus. Kokku on Chilli vahendanud Eestis 1,3 miljonit ostutehingut kogukäibega üle 13 miljoni euro. Chilli brändi alla kuuluvad ettevõtted annavad Eestis tööd üle 40 inimesele.
Seotud lood
Cherry Media juhatuse liige Andres Susi ja juhatuse esimees/tegevjuht Priit Tomp panid kirja 10 õppetundi, mida nad 6 tegevusaasta jooksul kogesid.
Tarbijakaitseamet annab teada, et vautšeriportaali cherry.ee vahendusel reise müünud Saksamaa reisikorraldaja Wow Travel GmbH reisid ei toimu ning ettevõtja on teavitanud, et ei kavatse oma kohustusi tarbijate ees täita. Amet plaanib korraldada tarbijate õiguste kaitsmise kohtus.
Cherry Media juhatuse liige Andres Susi ja juhatuse esimees/tegevjuht Priit Tomp rääkisid kaubandus.ee'le ausalt ära, kuidas praegusesse maksevõimetusse seisu jõuti ning kus tehti vigu.
Tarbijakaitseamet on läbi vaadanud Cherry Media OÜ teenusepakkuja tüüplepingu vormi ning leidnud, et tarbija õigus cherry.ee keskkonna kaudu ostetud kaubale või teenusele algab pärast Cherry Mediale tasumist. Seega ei ole kauplejatel õigus keelduda cherry.ee vautšeriga tarbijate teenindamisest.
Jaekaubanduses ei võistle omavahel ainult hinnad ja tooted – üha olulisemaks muutub võitlus kliendi tähelepanu eest. Ajal, mil ostjad otsivad ja eelistavad positiivseid elamusi pakkuvat ostukeskkonda, on digitaalsed lahendused kaupluste uueks standardiks. Küsimus pole enam selles, kas digitaliseerida, vaid kuidas teha seda nii, et investeering end võimalikult kiiresti ära tasuks.